magyar  |  english  |  kapcsolat

2014 évi kiállítás programjai:

 

Szakmai Nap programja

szeptember 19. péntek - Szakmai  nap

09.00 – Jubileumi Hortus Hungaricus Kertészeti Szakkiállítás és Vásár megnyitása Arany Zoltán - magyar multi-instrumentalista zenész

09.30 – Ünnepélyes megnyitó ünnepség - Dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter

10.00 - Hazai temetőüzemeltetés kihívásai napjainkban – „Memory Garden”

11.00 - Az érdekképviselet és a szakmaközi szervezetté válás jelentősége dr. Orlóci László elnök, Magyar Díszkertészek Szövetsége

11.15 - A dísznövény ágazat fejlődését érintő környezetvédelmi problémák megoldási lehetősége, a nemzeti értékek, védjegyek bevezetésének lehetősége V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium

11.30- A díszkertész ágazat kutatási és innovációs kilátásai a 2014-2020 közötti időszakban Dr. Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár Földművelésügyi Minisztérium

11.45- A szakképzés és a szaktanácsadás fejlesztésének fontossága a dísznövény ágazatban Dr. Mezőszentgyörgyi Dávid, főigazgató, Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet

12 .00- A vidékfejlesztés és foglalkoztatási politika a dísznövény ágazatban Dr. Mezei Dávid Csaba Agrár-vidékfejlesztési stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkár Miniszterelnökség

12.30- Az erdélyi és a romániai magyar agrároktatás és dísznövénytermesztés múltja, jelene és jövője, Dr. Kentelky Endre egyetemi adjunktus Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

13.00 - Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Dísznövény Alosztályának nyilvános ülésére

  • Az ágazat aktuális kérdéseinek előterjesztése, megvitatása Dr. Mártonffy Béla , osztályvezető, Országos Kertészeti Osztály Lukács Zoltán osztályvezető, Dísznövény Alosztály
  • Időzített cserepes krizantém termesztés Kővári András, Kővári Krizantém Kft.
  • Korszerű egynyári termesztés Noske Róbert, Noske Kertészet
  • Kerekasztal beszélgetés

14.00 – ÉRTÉK A PARK ÉRTÉK A FA

14:10 – 14:30 Önkormányzatok zöldfelület-értékelési feladatai („Z” lapok)

14:30 – 14:50 Zöldfelület értékelés gyakorlata előadók: dr. Puskás Lajos, NYME, egyetemi adjunktus

14:50 – 15:10 Zöldfelület értékelés módszerei előadó: dr. Jószainé dr. Párkányi Ildikó, BCE, egyetemi docens; a Magyar Önkormányzati Főkertész Szövetség elnöke

15:10 – 15:30 Faértékelés módszerei előadó: Szaller Vilmos, Főkert Nonprofit Zrt. faállomány fejlesztési koordinátor

15:30 – 15:50 Zöldfelületi adatok kezelése előadó: Szaller Vilmos, Főkert Nonprofit Zrt. faállomány fejlesztési koordinátor

15:50 – 16:10 A fák joga előadó: dr. Herke Miklós, Alapvető Jogok Biztosának Hivatal

VVVMSZE Ünnepélyes díjkiosztó- Legszebb Őszi Csokor, Enteriőr verseny, Hortus Kupa, Mester Vizsga
Boross Attila, elnök

Színpadi programok szabadterület

szeptember 20. szombat

10.30 – LIM-LOM Mese - Környezetóvó bábos előadás kisiskolás és óvodás korosztály számára

11.00 - STIHL Timbersports bemutató

12.00 – Nyereményjáték sorsolás

12.10 - Sikerélmény a kertben - Megyeri Szabolcs kertészmérnök növény bemutatója

12.40 - Mézeskalács és Mézes pálinka Néptáncegyüttes bemutatója

13.00 - "Madárbarát - Kert" Óvodás kertépítő verseny eredményhirdetés

13.15 - Tündérbirodalom - Kertészkedjünk együtt gyermekünkkel – Előadó: Czeróczki Díszfaiskola és Erdészeti Csemetekert

14.00 - Nyereményjáték sorsolás

15.00 – Zöldségszobrászat – Kalmár Benedek, tökfaragó mester

16.00 – VIRÁGOS Ruhaköltemények – Élő növényekből és újrahasznosított anyagokból divatbemutató Dulcet Rose – Rózsa Szilvia tervező

17.00 - Nyereményjáték sorsolás

 

szeptember 21. vasárnap

10.30 – VIRÁGOS Ruhaköltemények – Élő növényekből és újrahasznosított anyagokból divatbemutató Dulcet Rose – Rózsa Szilvia tervező

11.00 – Moha Bácsi - Bohóc show elemeket tartalmazó, mozgásos, énekes, gitáros műsor

12.00 – Nyereményjáték sorsolás

12.30 - Zöldségszobrászat – Kalmár Benedek, tökfaragó mester

13.15 - Sikerélmény a kertben - Megyeri Szabolcs kertészmérnök növény bemutatója

14.00 - Nyereményjáték sorsolás

15.00 – STIHL Timbersports bemutató

17.00 - Nyereményjáték sorsolás

 

Egész Nap Várja Önöket:

09.00 - 18.00 Gyermek kézműves játszóház
09.00 - 18.00 Arcfestés, Csillámtetoválás
09.00 - 18.00 ÖKO Kalandpark
09.00 - 18.00 Mássz a Fára

Rendező
 
Flora Hungaria
 

 

 

 

 
 
 Társrendező

Médiapartner

 
 Partnereink